Екскурсія в одеські катакомби – одна з головних визначних пам’яток Одеси – ми її любимо і дуже нею пишаємося. Створено катакомби першими одеситами – трудівниками, що будували нове місто в голому степу: вони добували камінь, «вигризаючи» його з піщанику нехитрими пристосуваннями. Так і з’явилися заплутані підземні лабіринти – одеські катакомби, а вони:
– найдовші в світі;
– з ними пов’язані незліченна кількість історій і кримінальних і романтичних;
– в катакомбах під час війни дислокувався наш партизанський загін;
– тут, згідно з легендою, заховані величезні скарби.
Здебільшого (95-97%) одеські катакомби – підземні каменоломні, в яких здобувався будівельний камінь, ракушняк або черепашник, який використовувася для побудови міста, і, завдяки якому молоду Одесу називали “Жовтим містом”. Також в систему катакомб входять порожнини природного походження – карстові і дилатансійної печери, геологорозвідувальні та будівельні шурфи, підвали, бункери, дренажні тунелі, зливові колектори та інші підземні порожнини.
Перші підземні каменоломні почали виникати в першій половині XIX століття, під час бурхливого будівництва Одеси, як джерело недорогого будівельного матеріалу – черепашнику (ракушняка, більш вірна назва – «понтичний вапняк»).
Точної карти одеських катакомб не існує: практично неможливо її скласти через стихійність виникнення підземних лабіринтів, і це ще більше привертає людей, що люблять пригоди і таємниці.
Запрошуємо Вас пройтися разом з нашим екскурсоводом по підземному лабіринту, почути розповідь про містичні секрети одеських катакомб.